رئیس ستاد بازسازی عتبات
عالیات خراسان رضوی
 اکبر پارسا

    .
نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
۱۴۰۰/۰۱/۱۴

فاز اول "تقاطع غیرهمسطح آزادگان" در مشهد به بهره‌برداری رسید/معاون اول رئیس جمهور: استاندار خراسان رضوی و شهردار مشهد بر روی مسائل حاشیه نشینی تمرکز خوبی دارند

فاز اول "تقاطع غیرهمسطح آزادگان" در مشهد با حضور معاون اول رئیس جمهور و استاندار خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی و جمعی از مدیران کشوری و استانی، فاز اول "تقاطع غیرهمسطح آزادگان" در مشهد که شامل زیرگذر، میدان و یکی از پل‌های پروژه است، افتتاح شد.
معاون اول رئیس جمهور در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه محیط زیست مناسب مهم ترین مسئله مطرح برای مردم کلانشهرها است، اظهار کرد: محیط زیست مسئله اول کشور و مسئولین است و هیچ خط قرمزی بالاتر از این قرار نمی‌گیرد. در این راستا سخن از محیط زیست یک موضوع فرادستگاهی است و باید برای همه لازم الاجرا باشد.
اسحاق جهانگیری با اشاره به ساماندهی منطقه کشف رود در مشهد، افزود: سال 92 در سفر هیات دولت به مشهد، یک جلسه مختص کشف رود در اینجا برگزار شد که خوشبختانه یک شهردار و شورای اسلامی پا به کار آمد، استاندار هم ایستاد، اعتباراتی داده شد و حالا بخشی از کار کشف رود سازماندهی شده است.
وی به مسئله حاشیه نشینی در شهر مشهد اشاره و خاطرنشان کرد: حکومت نمی‌تواند نسبت به سرنوشت مردم حاشیه نشین بی‌تفاوت باشد. لذا ساماندهی حاشیه نشینی به معنای ساماندهی بسیاری از مسائل در کشور است.
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: طبق گزارش‌هایی که از مشهد دارم، استاندار خراسان رضوی و شهردار مشهد بر روی مسائل حاشیه نشینی تمرکز خوبی دارند.
گفتنی است؛ اتصال بلوار نمایشگاه به بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سطح منفی یک، میدان، چهار دور برگردان در سطح صفر و چپگرد متصل کننده بزرگراه امام علی (ع) به بلوار نمایشگاه در سطح مثبت ۲ از فاز نخست تقاطع غیرهمسطح آزادگان امروز به بهره‌برداری رسید.
لازم به ذکر است؛ این طرح در فاز نخست با ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری افتتاح شده و موجب رفع ترافیک شهری بویژه بخش ورودی مشهد می‌شود. همچنین در این طرح بیش از ۲۵ هزار متر مربع فضای سبز ایجاد شده است.
شایان ذکر است؛ بهره‌برداری از فاز اول پروژه بوم پارک کشف‌رود و پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ارتفاعات جنوب مشهد از دیگر برنامه‌های سفر اسحاق جهانگیری بود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۶۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید