رئیس ستاد بازسازی عتبات
عالیات خراسان رضوی
 اکبر پارسا

    .
نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
۱۳۹۹/۰۱/۱۰

در جلسه ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی صورت گرفت:

ارزیابی آخرین اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا

جلسه ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان‌رضوی با حضور استاندار خراسان رضوی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد مقدس و رئیس کل دادگستری خراسان رضوی برگزار و آخرین اقدامات در راستای مدیریت بیماری کرونا مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان‌رضوی با حضور، نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد، استاندار خراسان رضوی، رئیس کل دادگستری، رئیس مجمع نمایندگان استان، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، فرمانده انتظامی استان و جمعی از پزشکان و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محل استانداری برگزار شد.
در این جلسه استاندار خراسان رضوی گفت: از همه شهروندان خراسان رضوی که در خانه ماندند و از همه مسافرینی که به منظور رعایت مسائل بهداشتی به استان سفر نکردند تشکر می‌کنم.
علیرضا رزم حسینی با اشاره به آخرین آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در استان گفت: کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان در خصوص کاهش نرخ مرگ و میر این بیماری نظر کارشناسی خود را در جلسات بعد ستاد ارائه کند.
وی با اشاره به ظرفیت‌ها و امکانات استان در بخش درمان تاکید کرد: در حال حاضر علاوه بر 2 هزار تخت بیمارستانی خالی استان، بیش از 20 هزار تخت نقاهتگاهی در مشهد فراهم شده است.
در این جلسه نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد خدمات درمانی و پزشکی ارائه شده در استان و جامعیت آن را در استان قابل تقدیر دانست و گفت: فعالیت این قشر زحمتکش آمیخته با اخلاص ارزشمندی است که ظهور و بروز دارد.
آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ادامه داد: خدمات گسترده درمانی به خوبی در بیمارستان‌ها در حال انجام است و امکانات در حد وسیعی وجود دارد که البته باید تجهیز شوند.
وی با تاکید بر اینکه تا امروز مردم در مدیریت این بیماری همکاری کرده‌اند، تصریح کرد: همین مقاومت و مبانی اعتقادی مردم است که کشور ما را از بسیاری از کشورها متمایز کرده است.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در این جلسه در سخنان کوتاهی گفت: نعمت همکاری در استان را باید قدر بدانیم و آن را تقویت کنیم.
غلامعلی صادقی افزود: به نظر می رسد اگر تصمیمات مرتبط با کرونا در کمیته ای با سطح پایین تر تحلیل و بررسی شده و سپس در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا مطرح شود نتیجه بهتری داشته باشد.
در این جلسه پزشکان و متخصصان ضمن تشریح آخرین وضعیت بیمارستان‌ها و کمبودها در خصوص چگونگی کنترل شیوع سریع این ویروس به بحث و تبادل نظر پرداختند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید