سرپرست ستاد بازسازی عتبات
عالیات خراسان رضوی
 اکبر پارسا

    .
نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
۱۳۹۷/۰۲/۰۸

نذور بازسازی عتبات به صورت نقدی از کشور خارج نمی‌شود

معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با اشاره به ره‌اندازی شبکه خیرین بازسازی و توسعه عتبات گفت: نذور مردمی به شکل نقدی و ارز از کشور خارج نمی‌شود بلکه ما همواره درصدد خرید تجهیزات از داخل کشور هستیم

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، یوسف افضلی معاون جذب و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات در گفت‌وگو با خبرنگاران خبرگزاری فارس ، مهرو ایکنا با بیان اینکه هر سال برای هر استان تعهداتی پیش‌بینی می‌شود، اظهار داشت: در جلسات بررسی عملکرد استان‌ها در سال 96 شاهد تحقق تعهدات آن‌ها بودیم، به طوری که حتی در برخی استان‌ها نذورات مردمی بیش از پیش‌بینی‌ها بود.

وی با اشاره به اینکه رقمی که در سال گذشته برای هر استان ابلاغ شد تحقق پیدا کرد، افزود: هفته گذشته تعهدات هر استان در سال 97 به امضا رسید و امیدواریم امسال نسبت به سال قبل حداقل 20 درصد نذورات مردمی برای بازسازی اعتاب مقدسه افزایش داشته باشد.

افضلی با بیان اینکه عملکرد جذب هر سال با توجه به وضعیت اقتصادی مردم رو به رشد بوده است، خاطر نشان کرد: بر خلاف شبهه‌افکنی برخی افراد، وجوهات و نذورات مردمی به شکل نقدی و ارز از کشور خارج نشده و ما همواره درصدد خرید تجهیزات از داخل کشور بودیم به طوری که بیش از 85 درصد نذورات مردمی صرف خرید تجهیزات از ایران می‌شود و با این روش مجدد به مردم کشورمان باز می‌گردد و رونق اقتصادی حاصل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در بازسازی اعتاب مقدسه هیچ‌گونه کمک دولتی وجود ندارد، گفت: در سال جاری بر اساس نذورات مردم پروژه صحن حضرت زهرا(س) حرم امام علی(ع) و همچنین لاغرسازی ستون‌های حرم امام حسین و ترفیع گنبد به بهره‌برداری می‌رسد.

افضلی با بیان اینکه صحن حضرت زینب(س) در حرم امام حسین(ع) که بیش از یک سال شروع شده همچنان در حال اجرا است، افزود: علاوه بر آن، طرح توسعه حرم امامین عسکرین(ع) نیز بزودی آغاز می‌شود.

معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به نحوه جذب مشارکت‌های مردمی در توسعه و بازسازی اعتاب مقدسه، خاطر نشان کرد: در تمامی استان‌ها حساب جداگانه برای این امر اختصاص پیدا کرده است و بر اساس نذوراتی که برای اعتاب مقدسه به حساب واریز می‌شود، اطلاع رسانی شده و در جای خاص خود هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه جذب نذورات مردمی برای بازسازی اعتاب مقدسه در برخی استان‌ها بیش از انتظار ستاد است، گفت: برخی از افراد در شهرهای کوچک و محروم بیشتر کمک کرده‌اند به طوری که در خراسان جنوبی به طور متوسط هر خانواده بین 5 تا 7 هزار تومان برای توسعه هر کدام از اعتاب مقدسه کمک می‌کند.

افضلی در ادامه از راه‌اندازی شبکه خیران خبر داد و افزود: در معاونت فرهنگی ستاد شبکه خیرین ایجاد کردیم و اکنون در حال عضوگیری است؛ امسال قصد داریم از خیران دعوت کنیم تا هم نذورات مردم را شفاف سازی کرده و هم کمک جدیدتری از آن‌ها بگیریم.

معاون جذب و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه خیران می‌توانند از طریق فضای مجازی نذورات خود را واریز کنند، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند با شماره‌گیری #5*110*780*  (ستاره 780 ستاره 110 ستاره 5 مربع) استان خود را مشخص کرده و به تفکیک علاقه به طرح توسعه اعتاب مقدسه کمک کنند.


منبع : ستاد بازسازی عتبات عالیات
تعداد بازدیدها : ۱۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید